عنوان : آسیب به شبكه برق توسط دستگاه های تولید ارز دیجیتال
کد خبر : ۳۵۶۸
تاريخ :
 ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ 
ساعت : ۱۳:۱۲:۳۵

امتیاز :  ۱.۰۰ |  مجموع :  ۱

به گزارش روابط عمومی، عادل کاظمی بیان کرد: با بررسی های انجام شده در خصوص تعرفه‌های صنعتی، مشخص شده است 18 درصد مصرف انرژی، نسبت به سال گذشته افزایش یافته است، این در حالی است که فعالیت صنایع نسبت به سال های مشابه رشد قابل ملاحظه ای نداشته است.

وی در خصوص دستگاه های ماینر اظهار داشت: دستگاه های ماینر (تولید ارز دیجیتال) دارای توان مصرفی برق در رنج های مختلف تا چندین کیلووات می باشند که کاربران این دستگاه ها عمدتا با استفاده از انشعابات غیر مجاز و با استقرار تجهیزات در کارگاه ها اقدام به انشعاب گیری از شبکه فشار ضعیف می‌نمایند.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت فعلی تاسیسات برق، حتی در صورت داشتن انشعاب قانونی برای راه اندازی و بهره برداری این دستگاه ها توان پاسخگویی و تامین بار مورد نیاز را ندارد ادامه دادند: استمرار این وضعیت و بالا رفتن مصرف انرژی در نقاط مختلف شبکه  باعث اختلال و آسیب دیدگی شبکه برق وبروز مشکلاتی در تداوم برق رسانی خواهد شد.

کاظمی با اشاره به لزوم کاهش تلفات انرژی الکتریکی تشریح کرد: استفاده از انشعابات غیر مجاز باعث افزایش تلفات انرژی و افت ولتاژ برای مشترکین واقعی می‌شود.

وی با اشاره  به نزدیک شدن پیک تابستان 98 بیان کرد: با توجه به ورود به پیک تابستان 98 و افزایش دمای هوا، مصرف بالای این دستگاه ها واستفاده از وسایل سرمایشی، شهروندان و شرکت برق تبریز را با مشکلات جدی مواجه می کند.

وی خاطر نشان شد: امور برق اندیشه تعدادی از واحد هایی را که  در شهرک مدنی از دستگاه‌های ماینر بهره برداری می کردند، شناسایی کرده و نسبت به جمع آوری انشعابات غیر مجاز آنان اقدام نموده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز راه حل هایی را برای رفع این معضل ارائه داد و گفت: شرکت مادر تخصصی توانیر باید طرحی را برای شرکت های توزیع ارائه نماید تا طبق تعرفه ی مصرفی خاص، این گونه انشعابات به صورت قانونی و با تعرفه مشخص به متقاضیان واگذار شود  و با این روش از سو استفاده های غیر قانونی جلوگیری به عمل آید.


تعداد بازدید : 279

DOURAN Portal V4.6.1.0

V4.6.1.0