سه‌شنبه, 1 مرداد 1398
عنوان : برگزاری جشن تكلیف فرزندان كاركنان شركت توزیع نیروی برق تبریز
کد خبر : ۳۵۳۷
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۱۲/۰۱ 
ساعت : ۱۲:۵۵:۲۴

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

به گزارش روابط عمومی، شورای فرهنگی شرکت توزیع نیروی برق تبریز با همکاری دفتر روابط عمومی، در راستای ترویج فرهنگ نماز، مراسم جشن تکلیف فرزندان کارکنان را برگزار کرد.

در این مراسم که تعداد 59 نفر از فرزندان همکار رسمی و شرکتی به همراه خانواده هایشان حضور داشتند، ویژه برنامه های معنوی و آموزشی اجرا شد.

کودکان تحت تاثیر اجتماع قرار دارند

 مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز، با اشاره به تاثیر اجتماع بر روی کودکان گفت: با توجه به تهاجم فرهنگی که در حال حاضر جامعه اسلامی ما با آن مواجه است مراسم جشن تکلیف تاثیر زیادی بر روی کودکان دارد.

عادل کاظمی با تاکید بر لزوم حفظ دین، بیان کرد: یکی از راه‌های موثر در حفظ دین و تقوا ، دوری جستن از محیط‌های ناپاک است چرا که فراهم شدن زمینه گناه در این محیط ها، باعث رغبت و میل باطنى افراد به سمت گناه مى شود و پرهیز از حضور در چنین محیط هایی خود گامی مهم در جهت حفظ دین  و شریعت ماست.

وی در خصوص فلسفه نماز اظهار داشت: فلسفه نماز همان یاد خدا است.

وی با اشاره به فواید نماز گفت: نماز همچون سدي در پیشگیری از ارتکاب گناه عمل می کند. چرا كه باورها، اعتقادات و ايمان را در انسان تقويت کرده و نهال تقوا را در دل پرورش مي دهد و مي دانيم « ايمان » و « تقوي » نيرومند ترين سد دربرابر گناهان است و اين همان چيزي است كه در احاديث متعددي مي‌خوانيم، افراد گناهكاري بودند كه شرح حال آنها را براي پيشوايان اسلام بيان كردند و ایشان فرمودند: غم مخوريد، نماز آنها را اصلاح مي كند و كرد.

تدارک 46 فعالیت فرهنگی برای برق تبریز

در ادامه این مراسم، مسئول فرهنگی شرکت توزیع نیروی برق تبریز گزارشی را از اقدامات فرهنگی صورت گرفته را ارائه داد و گفت: برنامه های فرهنگی با محوریت توافقنامه وزارت نیرو با ستاد اقامه نماز کشور در فروردین ماه سال97 در 13 محور تدوین شده و با تعیین زمان و هزینه های  برآوردی به شرکت توزیع نیروی برق تبریز ابلاغ شده است.

احمد جاوید کیا با اشاره به برگزاری جشن تکلیف بیان کرد: برنامه ریزی جهت برگزاری مراسم جشن تکلیف به تعداد 59 نفر از فرزندان همکار رسمی و شرکتی با تهیه هدایا  انجام شد.

همچنین وی گفت: امسال نمایشگاه کتاب با 70درصد تخفیف و نوشت افزار با 40 درصد تخفیف برای همکاران در نمازخانه حوزه ستادی برگزار شد.

همچنین وی افزود: تکمیل سامانه سحاب وزارت نیرو و شرکت توانیر به صورت ماهانه و در مناسبت‌های مختلف انجام می شود که نشانگر میزان تحقق فعالیت های فرهنگی در شرکت است.

جاوید کیا در خصوص برنامه های هفته دفاع مقدس تشریح کرد: برنامه ریزی و اجرای برنامه‌های ویژه هفته دفاع مقدس و حضور در برنامه های تدارک دیده شده توسط استانداری آذربایجان شرقی از دیگر برنامه های اجرایی بود که در طول سال 97 اجرا شد.

گفتنی است حجت الاسلام قدوسی که یکی از مربیان برتر دینی در زمینه کودکان و نوجوان با اجرای برنامه پرده خوانی در مراسم جشن تکلیف شرکت توزیع نیروی برق تبریز حضور داشت و احکام دینی را با زبان ساده و در قالب طنز بیان کرد.

حجت الاسلام قدوسی برای ارائه مفاهیم دینی، از روشی نو و کاملا ابداعی و جذاب از طریق پرده خوانی و وسایل کمک آموزشی طنز آمیز به دختران و پسران مکلف استفاده می کند.

همچنین از محورهای مهم اقدامات حاج آقا قدوسی آشتی وعظ و منبر با هنر و طنز می باشد زیرا اگر سخنی می گوید که در دل بچه‌ها می‌‌نشیند، به برکت طنز است.


تعداد بازدید : 112

DOURAN Portal V4.6.1.0

V4.6.1.0