شنبه, 27 دی 1399
  • ساعت : ۱۴:۱۶:۳۰
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ 
  • تعداد بازدید : 94
  • کد خبر : ۳۹۲۳
اطلاعیه شركت توزیع نیروی برق تبریز در خصوص خاموشی‌های اخیر
به اطلاع شهروندان و مشترکان فهیم شهرستان‌های تبریز، اسکو و آذرشهر می‌رساند؛ خاموشی‌های اخیر رخ داده سراسری و کشوری و ناشی از کاهش سوخت گاز و درنتیجه کاهش تولید نیروگاهی بوده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق تبریز، شرکت توانیر در اطلاعیه‌ای اعلام کرد با توجه به محدودیت‌های به وجود آمده در تامین گاز نیروگاه‌های برق به دليل برودت هوا و افزايش مصرف گاز خانگی، تعدادی از نیروگاه‌های تولید برق با کاهش سوخت گاز و در نتیجه کاهش تولید برق مواجه شده‌اند که خاموشی‌های برق را در سراسر کشور در پی داشته است و این عملیات تنها مربوط به تبریز و حومه نیست و در سراسر کشور این روند اتفاق افتاده است.

افزایش بی‌سابقه‌ی مصرف گاز خانگی، برق‌های غیر مجاز، مراکز استخراج رمز ارزها و برخی از صنایع پرمصرف در روند این خاموشی‌ها تاثیرگذار بوده و محدودیت سوخت تحویلی به تعدادی از نیروگاه‌ها و خاموشی‌های پراکنده در برخی مناطق را در پی داشته است.

از مردم و مشترکان همیشه همراه تبریز، اسکو و آذرشهر خواستاریم با کاهش حداقل1 تا 2 درجه از دمای منازل و محل کار و مدیریت مصرف گاز و برق،‌ امکان استمرار تأمین انرژی را برای همه‌ی هموطنان فراهم آورند. خاموشی‌های ایجاد شده قابل برنامه‌ریزی از قبل نبوده و تنها با ده درصد کاهش مصرف گاز و برق، ‌امکان استمرار تأمین مطمئن گاز و برق در کشور فراهم خواهد بود.

امیدواریم شهروندان و مشترکان شهرستان‌های تبریز، اسکو و آذرشهر با صرفه‌جویی در مصرف گاز و برق ما را یاری بخشند تا از خاموشی‌های احتمالی جلوگیری شود.

امتیاز :  ۵.۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

    5.5.8.0
    V5.5.8.0